Gangvegen gjennom Røverdalen stenges

Gang- og sykkelvegen gjennom Røverdalen stenges fra mandag 23. september til høsten 2026.

Nå må man gå og sykle rundt Haugtun omsorgssenter.

Sikkerheten må komme først

Vi kan dessverre ikke ha gangvegen gjennom i Røverdalen åpen lenger på grunn av sikkerheten.

Veidekke, som bygger parkeringshuset og studentboligene i Røverdalen, skal bruke store heisekraner til å løfte og montere tunge elementer. Dette kan være farlig for fotgjengere som går langs gangveien. Så derfor må vi stenge gangvegen for å være sikre på at ingen blir skadet.

Det er blitt gjort grundige vurderinger og sikkerhetsanalyser, men Veidekke og kommunen har kommet frem til at det sikreste og beste alternativet er å stenge gang- og sykkelvegen som går gjennom anleggsområdet.

Gå rundt Haugtun omsorgssenter

Den midlertidige gangvegen vil bli skiltet tydelig. Nå må man gå og sykle rundt Haugtun omsorgssenter.

Gangvegen er merket med blå stiplede linjer på kartet.

Illustrasjonskart som viser omveien rundt Haugtun - Klikk for stort bilde

Vi beklager ulempene

Vi beklager ulempene dette vil medføre. Vi forstår at dette kan være en frustrerende situasjon, men sikkerheten din er viktigst.