Politikerne på byggebefaring

Formannskapet fikk en orientering om elvepromenaden ved Farverikvartalet, hybelbygget i Røverdalen og selvfølgelig svømmehallen i tillegg til det nye omsorgssenteret i Snertingdal.

Det ble en skikkelig rundtur for politikerne i møtet onsdag 4. mars. Ved elvepromenaden ved Farverikvartalet bygges det mur som skal være ferdig i løpet av april. Det er Gjøvik graveservice som utfører arbeidene. 

Deretter gikk turen til svømmehallen nå skal stå ferdig ved nyttårsskiftet 2026. Det blir en fin svømmehall med både svømme- og opplæringsbassenger. Her er det Bache som bygger. 

Bilde fra inne i Røverdalen. - Klikk for stort bildeInne i Røverdalen

Politikerne sveipet også innom parkeringshuset og hybelblokkene som kommunen samarbeider med SIT om. Og for en utsikt det er over Mjøsa og byen vår fra åttende etasje.

175 parkeringsplasser og to hybelblokker skal stå ferdig til skolestart 2026. I tillegg skal også uterommene i området oppgraderes og det blir en helt ny og flott bydel. Det er Veidekke som er entreprenør. 

Formannskapet avsluttet dagen i Snertingdal. Det nye omsorgssenteret skal stå ferdig til høsten med innflytting på nyåret 2026. Her er det Syljuåsen som bygger for kommunen . Snertingdølene kan glede seg over et nytt, flott omsorgssenter og et godt tilskudd til sentrum.

Bilde av ordfører Anne Bjertnæs som beundrer utsikten fra åttende etasje. - Klikk for stort bildeOrdfører Anne Bjertnæs beundrer utsikten fra åttende etasje.